همه چیز درباره FlowGrid

همه چیز درباره FlowGrid

همه چیز درباره FlowGrid

بروشور FlowGrid با پرداختن به یکی از وسایل جانبی (اکسسوری ، Accessory) از شرکت ebm  و مورد نیاز فن ها سعی در معرفی این بخش از فن و فواید آن دارد. به طور کلی هدف استفاده از این وسیله کاهش سر و صدای اضافی در فن ها و آلودگی های صوتی در کاربری های با تکنولوژی بالا می باشد. FlowGrid یا همان یکنواخت کننده جریان برای انواع فن های محوری و سانتریفیوژ مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه استفاده از فن ها در فضاهایی که انسان ها نیز در آن مکان وجود دارند اهمیت ملاحظاتی بیشتر برای کاهش صدا  در فن ها را خاطر نشان می کند  و به کار گرفتن FlowGrid بسیار مهم جلوه خواهد کرد. به طور مثال می توان به استفاده از فن ها در یونیتهای تهویه و تهویه مطبوع فروشگاهها ، سوپر مارکتها ، فضاهای صنعتی و … اشاره کرد.

در متن بروشور به دلایل ایجاد صدا در فن ها پرداخته می شود. دلایلی مانند مغشوش شدن جریان هوا در فن ها و این مهم که این اغتشاش به واسطه عدم مکش متقارن هوا که فاصله های نامتقارن دیواره های اطراف فن آن را ایجاد می کنند و خود باعث تولید گردابه های جریانی می شود. پس از برخود این جریان های مغشوش یا توربولانس به پره های فن ها نتیجه تولید صدای اضافه یا همان دسی بل خارج از محدوده شرایط راحتی برای انسان خواهد بود.

و اما راه حل از بین بردن این سر و صدای اضافی استفاده از FlowGrid یا همان هدایت کننده جریان است که باعث از بین رفتن گردابه های یاد شده (vortices)  یا همان ورتیکس ها  خواهد شد.

    برای دانلود کاتالوگ کامل، روی این لینک کلیک کنید