همه چیز درباره FlowGrid

نوآوری برای مردم

همه چیز درباره FlowGrid

ویژگی های حفاظت از نویز کارآمد در فناوری خنک کننده، تهویه و تهویه مطبوع.

ebm-papst یک راه حل آینده گرا برای مشکل فناوری با عملکرد بالا که نویز آزاردهنده ایجاد می کند ارائه می دهد:

FlowGrid برای فن های محوری و گریز از مرکز. مشبک در سمت ورودی هوا به شدت انتشار نویز را کاهش می دهد و صداهای مزاحم فرکانس پایین را به حداقل می رساند.

اغلب هر جا که مردم و فناوری مشترک میشوند، مشکلاتی وجود دارد. به عنوان مثال، حرکت هوا اغلب با سر و صدا همراه است. با FlowGrid، اختلالات مولد سر و صدا در جریان ورودی فن مربوط به گذشته است!

چه در پمپ های حرارتی در باغ، کندانسورهای سوپرمارکت یا سیستم های تهویه در شهرک صنعتی: FlowGrid، مشبک ورودی هوای ابتکاری از ebm-papst، عملکرد فنی بالا را با کاهش شدید نویز ترکیب می کند.

وضعیت

صدای بیش از حد در نتیجه اختلال در جریان هوا به یک فن است. شرایط مکش نامتقارن، مانند قرار گرفتن دیواره های دستگاه در فواصل مختلف از فن، گرداب های قدرتمندی ایجاد می کند. در باریک‌ترین نواحی، اینها با هم ترکیب می‌شوند و رشته‌های گردابی را تشکیل می‌دهند. این تلاطم‌ها سپس به پره‌های چرخان فن برخورد می‌کنند و نویز ایجاد می‌کنند

طیف نویز

نویز تونال شامل نویز عبور تیغه و هارمونیک های آن است. فرکانس صدای عبور پره را می توان به صورت مجموع سرعت فن و تعداد پره ها محاسبه کرد. هارمونیک های نویز عبور از تیغه مضرب صحیح آن هستند. به عنوان مثال، یک فن محوری با پنج پره و 1200 دور در دقیقه، باعث ایجاد صدای عبور پره با فرکانس 100 هرتز می شود. فرکانس مربوطه صدای عبور تیغه و هارمونیک های آن منجر به افزایش ارتفاع در سطح فشار صوت، به ویژه در محدوده فرکانس پایین می شود. اما دقیقاً در این سطح است که کاهش نویز بسیار دشوار است. اقدامات کاهش نویز غیرفعال اغلب به معنای نیاز به فضای زیاد و هزینه های بالا است.

راهکار

FlowGrid، مشبک در سمت ورودی هوا، اختلالات تولید نویز را به شدت کاهش می دهد. رشته‌های گردابی هنگام برخورد با توری از هم جدا می‌شوند و با عبور از آن به طور قابل توجهی ضعیف می‌شوند. این فشار صدا را در کل محدوده فرکانس کاهش می دهد، به ویژه در محدوده تونال فرکانس پایین آزاردهنده. نتیجه این است که سطح فشار صوتی به میزان قابل توجهی پایین تر و صدایی که کمتر مزاحم است. این بدان معناست که می توان مقررات نویز را به راحتی رعایت کرد و رفاه افراد در مجاورت مستقیم تحت تأثیر قرار نگرفت.

  برای دانلود کاتالوگ کامل، روی این لینک کلیک کنید