گروه  EBM-papst مجموعه ای از شرکتهای تولید کنده فن و موتورهای الکتریکی می باشد که شرکت مادر همراه با تعدادی از شرکتهای وابسته آن در کشور آلمان قراردارند و تعدادی از شعبه های خود را در قالب  شرکتهای تولیدی بزرگ  نیزدر کشورهای دیگر مانند چین وآمریکا تاسیس نموده است. این گروه بزرگ یکی از پیشگامان تولید فن و الکتروموتور در رده  پنج شرکت برتر این حوزه می باشد.

این شرکت فعالیت خود را از سال 1963 با 35 کارمند شروع کرد و در حال حاضر گروه EBM-papst دارای 15،000 کارمند می باشد. از کارخانه های این گروه می توان به   8 کارخانه درآلمان، 4 کارخانه در چین و 5 کارخانه در آمریکا اشاره کرد که البته محدود به این ارقام نمی باشند و سایتهای تولید دیگری در کشورهای هند، مجارستان، سنگاپور و …  نیزدارد. مجموع این مراکز تولیدی در جهان حدودا به 30 عدد می رسد که در حال گسترش نیز می باشند.

گروه EBM-papst  در سرتاسر جهان نیز دارای دفاتر فروش  متعددی بالغ بر 57  دفتر می باشد که در کنار نمایندگیهای فروش مربوطه برای ارائه محصولات و مشاوره های مهندسی فعال می باشند.

فناوری های پیشرو، راه حل های کاربردی پیشگام، محصولات نوآورانه

شرکت EBM-papst با شعار بالا اقدام به تولید محصولات خود کرده و در این راستا خدمات مهندسی خود را در اختیار مشتریانش قرار می دهد.

این شرکت معتقداست که دستیابی به محصولات مورد نیاز صنایع مختلف در زمینه فن و الکتروموتور با نگاهی فنی و خلاقانه جهت هماهنگ و یکپارچه نمودن مفاهیم المانهای آیرودینامیکی، فناوری الکتروموتورها و الکترونیک  امکان پذیرمی باشد. هدف این شرکت این است که با نگاهی موشکافانه به این سه حوزه محصولات بهینه ای چه برای استفاده در فضاهای کوچک با محدودیتهای ابعادی یا میزان تولید صدا یا در فضاهای باز بدون محدودیت ابعادی اما با شرایط محیطی سخت مانند میزان خوردگی وبا صرفه جویی در مصرف انرژی و رعایت موضوعات زیست محیطی تولید کند.

ما تیغه های فن، پروانه های فن و محفظه مجرای هوا را با در نظر گرفتن کاربرد خاصی طراحی می کنیم تا فن های ما شکل آیرودینامیکی مطلوبی داشته باشند. جزئیات به ظاهر کوچک، مانند افزودن بال به نوک تیغه ها، به طور قابل توجهی محصول را بهبود می بخشد، مانند کاهش نویز با سطوح کارایی بهتر. در ترکیب با الکترونیک هوشمند، فناوری درایو و آیرودینامیک برای ایجاد یک راه حل سیستم کاملاً مطابقت دارند. این هماهنگی کامل را تضمین می کند، که برتری ما در بازار جهانی است.

در نتیجه فن های این شرکت دارای نکات ریز فنی برای رعایت شکل بهینه آیرودینامیکی پره ها می باشد. به طور مثال می توان به سربالکهای (winglet) نوک پره ها اشاره نمود که به طور ویژه ای مشخصه عملکردی فن را در کنار کاهش میزان صدای تولیدی و افزایش راندمان محصول بهبود داده است.

باز می بینیم که شرکت EBM-papst  تنها به این موارد توجه نداشته، بلکه با نگاهی فراتر با یکپارچه سازی و پیشرفت سیستمهای کنترلی و الکتروموتوربا بخش فن به فناوری های پیشگامانه ای مانند فناوری EC دست پیدا کرده است که به طور مداوم در حال به روز رسانی آنها است.( جهت اطلاع از این تکنولوژیها به مقاله های فن های EC و اندازه گیری میزان صدا مراجعه نمایید).