1- فن اکسیال ( Axial) چیست؟

فن اکسیال یا آکسیال و یا معادل فارسی آن ، فن محوری به فنی گفته می‌شود که در آن جریان هوا موازی پروانه عمل می‌کند. فشار خروجی در فن های آکسیال نسبت به فنهای جریان شعاعی کمتر بوده و تلفات مکانیکی در آنها نسبت به فن های جریان شعاعی پایینتر است.
از این نوع فن ها در کاربردهایی که نیاز به حجم هوادهی زیاد اما فشار خروجی کم دارند می توان استفاده کرد.
برای اطلاعات بیشتر به مقاله ” فن های اکسیال” مراجعه فرمایید

2- فن های شرکت ebm-papst چه انواعی دارند؟

فنهای شرکت ebm-papst رنج وسیعی از انواع فن ها شامل فن های اکسیال، سانتریفوژ، بلوور، فن های مماسی و فن های کامپکت را تولید می کند. فن ، علاوه بر محصولات دیگر مانند ولو ، موتور، سیستم های الکترونیکی و کنترلی مورد نیاز فن ، پمپ های دوزینگ (dosage pumps)، پمپ های روتاری و condensate pumpمورد استفاده در یخچالها و فریزرها و و خشک کن ها در شرکت ebm-papst تولید می شوند. تنوع محصولات این شرکت به بیش از 20000 مدل می رسد.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجع بفرمایید:
https://www.ebmpapst.com/de/en/products.html

3- فناوری EC چیست؟

کلمه EC مخفف “Electronically Commutated” به معنی رگولاسیون الکترونیکی می باشد. موتورهای EC طراحی شده اند تا با جریان AC استارت بشوند اما نزدیک به یک موتور با جریان DC کار کنند. موتورهای EC یک نوع از موتورهای Brushless می باشند که دارای برد الکترونیکی به منظور رسیدن به ویژگیهای برتر موتورهای AC و DC می باشند، مانند راندمان بالاتر، مصرف کمتر انرژی، قابلیت کنترل دیجیتالی موتور از نظر دما و اندازه دور موتور، تنظیم ساعتهای کارکرد موتور و کنترل یک الکتروفن یا گروهی از الکترو فن ها و نظارت بر عملکرد سیستم به صورت هوشیار و حتی از راه دور و…

در صورتیکه مشتری تمایل به داشتن این فناوری جدید در الکتروفن های خود باشد انتخابهای زیادی در میان محصولات شرکت ebm-papst وجود دارد.

4- محصولات دارای استاندارد ErP چیست؟

ErP مخفف ” Energy Related Products” است.ErP دستورالعملی است که از سوی اتحادیه اروپا برای افزایش راندمان محصولات و بهینه سازی عملکرد محصولات در جهت کاهش تاثیرمحصولات بر روی محیط زیست ما در سال 2009 تصویب شد.شرکت ebm-papst نیازهای دستورالعمل ErP را در طراحی محصولات جدید خود در نظر میگیرد و در صورتیکه مشتری نیاز به محصولات مجهز به این فناوری داشته باشد آن را در اختیار می گذارد.