مقالات سایت

لیست قیمت فن سردخانه ای روز 3 اردیبهشت 1403

فن سردخانه ای AxiCool

لیست قیمت فن سردخانه ای

   

سردخانه ها در دنیای امروزی

با رشد و پیشرفت جوامع بشری و گسترش هرچه بیشتر شهرها و کشورها، نیاز انسان ها به غذا روز به روز افزایش یافته است. با افزایش حجم تقاضای روز افزون به غذا، سیستم های کشاورزی و انبارداری ستنی دیگر پاسخگوی این حجم زیاد از تقاضا نبوده و بنابراین سیستم های حمل و نقل، نگهداری و انبارداری جدیدی مانند سردخانه ها ایجاد شدند. استفاده از سردخانه ها علاوه بر حفظ کیفیت مواد غذایی و افزایش حجم غذای نگهداری شده، باعث شد تا بسیاری از مواد غذایی که فقط در زمان های خاصی در دسترس بودند، در همه فصول سال در دسترس باشند. امروزه سردخانه ها جزء جدایی ناپذیر زنجیره‌های تامین مواد غذایی هستند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

فن سردخانه ای ebm

سردخانه چیست؟

به بیانی ساده، سردخانه‌ها انبارهای نگهداری مواد غذایی هستند که به تجهیزات کنترل دما مجهز شده‌اند. وظیفه اصلی سردخانه ها نگهداری از مواد غذایی حساس و تازه، فاسد شدنی، مواد غذایی یخ یزده و یا حتی برخی از انواع داروهای حساس به تغییرات دمایی می‌باشد. سردخانه‌ها در اندازه ها و مدل های مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که یکی از روش های دسته بندی سردخانه ها، بازه دمایی است که در آن کار می‌کنند. بر اساس این دسته‌بندی، سردخانه‌ها به دو دسته سردخانه بالای صفر و سردخانه پایین صفر دسته‌بندی می‌شوند. سردخانه‌های بالای صفر معمولا بازه دمایی بین 2 تا 8 درجه سلسیوس دارند در حالیکه در سردخانه های زیر صفر، این بازه دمایی بین 18- تا 25- می‌باشد که آن ها را مناسب نگهداری مواد غذایی همچون گوشت، غذاهای دریایی و دسرهای یخ زده (بستنی) می‌کند.

فن سرد خانه ای صنعتی

طرز کار سردخانه

سردخانه ها و یا یخچال ها به منظور حفظ دمای مشخص و سرد نگه داشتن مواد غذایی، از سیکل تبرید استفاده می‌کنند. اجزای اصلی و مهم در یک سردخانه عبارتند از:

  • مبرد: مبرد (Coolant) سیالی است که در همه سیکل های تبرید وجود دارد و وظیفه آن جذب گرمای محیط سردخانه و انتقال آن به بیرون است.
  • کمپرسور: وظیفه کمپرسور (Compressor) افزایش فشار و دمای مبرد می‌باشد.
  • کندانسور: در کندانسور (Condenser)، مبرد گرمای خود را از دست داده و از حالت گاز به مایع با فشار بالا تبدیل می‌شود.
  • شیر انبساط: مبرد مایع با فشار بالا وارد شیر انبساط (Expansion valve) شده و فشار آن را کم کرده و مبرد را تبدیل به ترکیبی از مایع و گاز کم فشار می‌کند.
  • اواپراتور: مبرد در حالت مایع و با فشار کم وارد اواپراتور (evaporator) شده و ضمن جذب گرمای محیط (محیط داخلی سردخانه) به بخار تبدیل شده و چرخه سیکل را کامل می‌کند.
فن سرد خانه ای صنعتی

فن سردخانه‌ای

علاوه بر موارد بالا، یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین تجهیزات مورد استفاده در انواع سردخانه‌ها، یخچال ها و سایر مکان هایی که از سیکل تبرید استفاده می‌کنند، انواع فن سردخانه ای می‌باشند. تقریبا تمامی سردخانه هایی که در حال حاضر مشغول به قعالیت هستند، از اواپراتورها استفاده می‌کنند که هرکدام از این اواپراتورها به طور معمول به تعداد یک تا شش عدد فن سردخانه ای دارند. در سردخانه های مدرن امروزی معمولا از انواع فن سردخانه ای آکسیال به جای مدل های سانتریفیوژ قدیمی استفاده می‌شود. انواع فن سردخانه ای مورد استفاده در سردخانه ها با اندازه ها و توان های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. به دلیل شرایط ویژه ای که فن سرد خانه ای در آن به کار مشغول است، موتور این نوع از فن ها به نحوی طراحی و ساخته شده است که بتواند در محیط با دمای منفی نیز به خوبی کار کند.

از آنجایی که سردخانه ها در دنیای امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند، شرکت ها بسیاری که در زمینه تولید انواع فن صنعتی مشغول به کار هستند، مدل های ویژه فن سردخانه ای را به محصولات خود اضافه کرده‌اند. سری فن سردخانه ای AxiCool شرکت ebm یکی از انواع فن سردخانه ای است.

فن سردخانه‌ای

سری فن سردخانه ای AxiCool

سری فن سردخانه ای AxiCool وظیفه اصلی حفظ مواد (مواد غذایی، دارویی و …) را در محیطی بهداشتی و سرد دارد. مدل های مختلف فن سردخانه ای AxiCool به نحوی طراحی شده اند که با اواپراتورهای موجود در بازار در هماهنگی کامل باشند و به راحتی بر روی آن ها نصب شوند. به دلیل اینکه حفظ بهداشت در سردخانه از اهمیت زیادی برخوردار است، فن سردخانه ای AxiCool به نحوی طراحی شده است که تمیز کردن آن به آسانی صورت پذیرد. مصرف انرژی این فن نیز نسبت به سایر مدل های مختلف فن سردخانه ای مرسوم که در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرند بهینه تر است به نحوی که تا 46 درصد از میزان مصرف انرژی آن کاسته شده است.

فن سردخانه ای AxiCool شرکت ebm

یک از مواردی که در سردخانه هایی که به منظور نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید رعایت شود، کم نگه داشتن میزان نوسان دمایی است. همچنین باید در نظر داشت که دوره های یخ زدایی در سردخانه ها باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شوند. سری فن سردخانه ای AxiCool به نحوی ساخته شده‌اند که با استفاده از آن ها می‌توان از عملکرد صحیح و بهینه سردخانه ها اطمنیان حاصل کرد.

سری فن سردخانه ای AxiCool در دو سایز 450 و 500 میلیمتر و طراحی شده‌اند و همچنین دارای IP55 می‌باشند که آن ها را مناسب استفاده در سردخانه کرده است.

سایر مدل های فن سردخانه ای

علاوه بر سری فن سردخانه ای AxiCool که توسط شرکت آلمانی AxiCool طراحی و تولید شده اند، سایر انواع فن صنعتی آکسیال نیز می‌توانند به عنوان فن سردخانه ای در سردخانه ها مورد استفاده قرار گیرند. در بازار ایران انواع فن صنعتی آکسیال که سرعتی برابر با 1400 دور بر دقیقه دارند، به عنوان فن سردخانه ای دسته بندی می‌شوند. برخی از انواع فن سردخانه ای تولید شرکت ebm papst (بر اساس سرعت) عبارتند از:

  • فن سردخانه ای مدل S4D710AF0101 سایز 710
  • فن سردخانه ای مدل S4D630AR0101 سایز 630
  • فن سردخانه ای مدل S4D560AM0301 سایز 560
  • فن سرد خانه ای مدل S4D500AM0301 سایز 500
فن صنعتی آکسیال

فروشگاه تهویه توس

در فروشگاه تهویه توس بازه وسیعی از انواع فن سردخانه‌ای ارائه می‌شود. همچنین انواع فن صنعتی در اندازه ها و توان های مختلف از بهترین برند های برتر تولید کننده فن در جهان قابل سفارش هستند. در ادامه متن لیست تمامی مدل های فن سردخانه ای (فن آکسیال با دور 1400 دور بر دقیقه) آورده شده‌اند:

ردیفمدل فن سردخانه ایبرندقیمت
1W4D710ND0101ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
2S4D710AF0101 ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
3W4D630NG0101ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
4W4D630GD0101ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
5S4D630CD0111ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
6S4D630AR0101ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
7S4D630AD0101ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
8S4D560AM0301ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
9S4D500AM0301ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
10S4E500AM0301ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس
11S4D450AU0101ebm papstخرید از فروشگاه تهویه توس

کسب اطلاعات بیشتر

با توجه به اینکه شرکت مهر تهویه توس به صورت دوره ای فن های مورد نیاز در بازار ایران را بر حسب نیاز صنایع موجود می کند، جهت اطلاع از موجود بودن فن های شرکت ebm و همچنین قیمت محصولات لطفا با شماره های زیر (بخش مهندسی فروش) تماس برقرار نمایید:

واتساپ: 989002158949+

ایمیل:  marketing@tahviehtoos.com

 

مقالات مرتبط